Płytki wzorzyste


Ogromny wybór dostępnych na rynku płytek ceramicznych jest zbawieniem dla wszystkich, którzy szukają dla siebie czegoś wyjątkowego. Jednocześnie są przekleństwem dla tych, którzy zupełnie nie wiedzą na co się zdecydować. Ciemne czy jasne, małe czy duże, błyszczące czy matowe… można się w tym wszystkim pogubić.

podłoga intensywnie wzorzysta

Ostatnio prawdziwą furorę robią hiszpańskie kafelki wzorzyste. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują propozycje marki Realonda. Bez względu na to czy śledzenie aktualnych trendów w dziedzinie szeroko pojętego wnętrzarstwa jest dla Was mało przyjemną koniecznością, czy też robicie to z radością, pasją i zaangażowaniem, niniejszy artykuł powinien być dla Was wsparciem a jednocześnie cennym źródłem informacji o bogato zdobionych płytkach tworzonych zgodnie z najnowszymi trendami.

 

podłoga ala paczłork

 

Tradycja wymyślania i nanoszenia na różnego rodzaju powierzchni dekoracyjnej ornamentyki jest bardzo długa. Ludzie od zawsze mieli skłonność do urzeczywistniana w formie graficznej tego co podpowiadała im ich wyobraźnia. Z czasem dekorowanie zyskało inne ważne funkcje, podkreślało wyjątkowość pewnych wydarzeń lub przedmiotów. Wykonywanie pisanek, ręcznie malowanych bombek i innych ozdób czy nawet przyozdabianie tortu urodzinowego to tylko kilka przykładów tego jak we współczesnym świecie wciąż ważne jest dla nas dekorowanie.

 

stare wnętrza domów

 

Niektóre dekoracje pojawiają się wokół nas sporadycznie podczas gdy inne pozostają z nami na znaczniej dłużej. Na stałe wypełniają przestrzeń w której żyjemy, stają się nieodzownym elementem wystroju naszych mieszkań i domów. Doskonałym przykładem są tutaj cieszące się coraz większą popularnością płytki wzorzyste.

 

niebieski wzory na kafelkach

Realonda to producent ceramiki którego fabryka zlokalizowana jest w Hiszpanii. Jedną z jego specjalności są właśnie płytki podłogowe oraz ścienne wyróżniające się pięknym wzornictwem. Są to modele o różnorodnej estetyce, których wspólną cechą jest bogata ornamentyka. Desenie którymi są przyozdobione nanoszone są na powierzchnie kafelków poprzez specjalny nadruk. To niezwykle ważny proces który wymaga ogromnej staranności oraz zaawansowanej technologii produkcji. Nawet najlepszy projekt wzoru dekoracyjnego nie znajdzie uznania, jeśli producent nie będzie w stanie wiernie odwzorować go na płytce. Realonda jest tutaj wzorowym przykładem firmy, która doskonale opanowała sztukę ozdabiania ceramiki.

 

jakie płytki na ogrzewanie podłogowe w sypialni

 

W zależności od tego jak została zaprojektowana dana kolekcja, dekoracyjne wzory mogą być mniej lub bardziej zróżnicowane. W niektórych przypadkach unikalność motywów zdobniczych jest posunięta tak daleko, że w trakcie produkcji na płytki nadrukowywanych jest aż kilkadziesiąt różnych deseni. W dalszym etapie kafelki te automatycznie rozdzielane są do poszczególnych kartonów w sposób całkowicie losowy tak, aby można z nich ułożyć piękny kolaż albo patchwork. Dla tych, którzy szukają czegoś spokojniejszego, są oczywiście propozycje bardziej stonowane, zarówno pod względem kolorystycznym jak i z uwagi na stopień rozbudowania samego wzoru.

 

kuchnia z białymi meblami i kolorowumi kafelkjami

 

hiszpańskie kafelki dekoracyjne