Ceramiczne płytki 3D


Płytki ceramiczne trójwymiarowe to te, których powierzchnia nie jest zupełnie płaska. Podobne modele opisywane są w katalogach większości producentów jako relief (przestrzenna płaskorzeźba z tłem). Niektóre z takich płytek posiadają jedynie delikatne, ledwie wyczuwalne w dotyku wypukłości i zagłębienia. Jednak coraz częściej można się natknąć na propozycje znacznie bardziej wyraziste o mocno zarysowanej, głębokiej strukturze. Wiele z nich prezentuje się już niczym małe dzieła sztuki architektonicznej od których naprawdę trudno odwrócić wzrok.

 

płytki 3 d czarne i białe

 

Oczywiście faktura 3D to głównie domena kolekcji płytek ściennych , znacznie rzadziej podłogowych. Nikogo chyba nie trzeba uświadamiać że przemieszczanie się zarówno w boso jak i w obuwiu na wysokim obcasie po trójwymiarowej posadzce mogłoby stanowić poważny dyskomfort, a czasem nawet grozić kontuzją. Nie wspominając już o trudnościach związanych z utrzymaniem takiej posadzki w należytej czystości. Z kolei w przypadku ścian udekorowanych trójwymiarowymi płytkami konserwacja wydaje się być znacznie prostsza. Łatwo się z nich ściera kurz i myje na mokro. To na prawdę piękna a przy okazji niezwykle praktyczna ozdoba o której doskonały wygląd bardzo prosto zadbać.

 

kafelki trójwymiarowe Realonda

 

Wiele osób, także tych zawodowo zajmujących się ceramiką użytkową do niedawna zadawało sobie pytanie skąd bierze się taki wzrost popularności płytek o przestrzennej strukturze. Dla czego coraz więcej projektantów decyduje się właśnie na wykorzystywanie kafelków 3D a ich klienci się na to bez problemu godzą? Okazuje się że wizualne korzyści wynikające z obecności w pomieszczeniu jakiegoś ozdobnego reliefu są nie do przecenienia. Padające światło tworzy wyraziste, mocno zarysowane cienie nadające powierzchni charakterystycznej głębi. Dzięki nim staje się ona bardziej żywa, dynamiczna, naładowana energią. Fenomenalne jest to, że kiedy patrzymy na taką ścianę, to za każdym razem wygląda ona nieco inaczej. Różnice te można dostrzec w zależności od pory dnia czy od miejsca z którego w danym momencie ją obserwujemy.

 

ozdobne płytki czarne w połysku

 

Produkcja płytek 3D jest jedną ze specjalności fabryk hiszpańskich, w tym producenta Realonda. W jego ofercie znajdziemy zarówno kafle nowoczesna jak i klasyczne czy nawet retro. Wybór konkretnego modelu zawsze zależy od indywidualnych preferencji oraz gustu osób które po niego sięgają lub dla których aranżacje przygotowuje profesjonalny projektant. Zaletą płytek marki Realonda, jest przede wszystkim niezwykle interesujący wygląd. Nie bez znaczenia są też atrakcyjna cena i dobra jakość wykonania. Lecz bez znakomitego designy nie zdołałyby one zyskać takiej popularności.

 

Ralonda heksagonalna płytka 3d

nowoczesne schody drewniane